Фонд сприяння демократії та FICDD (Foundation for Christian Democratic Development) в листопаді 2020 року провели серію з трьох семінарів, об’єднаних загальною ідеєю побудови Консервативно-християнської платформи в Україні.
Перший захід серії під назвою «Медіа-активність. Блоггінг. Медіа-кампанії» відбувся в First Congress Hall на Хрещатику та зібрав 21 учасника. На ньому обговорювалися практичні питання роботи з медіа в сучасних умовах а також приклади створення успішних консервативних медійних проектів.
Основні теми доповідей:
- Інформаційні кампанії.
- Четверта хвиля медіа.
- Інформаційна гігієна та безпека.
- Ідея консервативного журналу: від проекту до реалізації.
- Створення мережі громадянської дії “Консервативно-християнська платформа”.
Лекторами, зокрема, були:
- Валентин Краснопьоров, громадський діяч, експерт, засновник пабліку «Останній капіталіст».
- Максим Віхров, журнал «Український тиждень».
- Владислав Василь, журналіст, медіа-експерт.
- Віталій Овчаренко, кандидат історичних наук, популярний блогер.
Від імені Фонду сприяння демократії виступив його директор Юрій Міндюк.
Наступний захід був присвячений темі «Адвокаційні кампанії. Лобістські кампанії. Проведення великих акцій» і зібрав в цілому 23 учасника. Доповідачі розказували про свій досвід успішних адвокаційних кампаній, зокрема Тарас Шамайда, ініціатива «Мова об’єднує» та співкоординатор руху “Простір свободи” розказав про успішний досвід кампанії щодо захисту української мови, яка завершилася ухваленням відповідного закону. Сергій Рябенко, керівник юридичного департаменту Уповноваженого із захисту державної мови – щодо кампанії декомунізації, Адріан Буковинський, президент всеукраїнського благодійного фонду “Сім’я” – про кампанію захисту сімейних цінностей. Також Едуард Курганський, заступник голови Комітету Підприємців України розказав про історію та підводні течії кампанії «Врятуй ФОП!», а Ярослав Божко, Директор Центру політичних студій «Доктрина» – про консервативні меседжі в медіа.
Також для учасників семінару відбувся «Ярмарок проектів», в якому свої були презентовані проекти Молодіжного націоналістичного конгресу, Державницької Ліги, Всесвітнього форуму лідерства, Національного Альянсу, Українських Студій Стратегічних Досліджень, Християнської Служби Порятунку, ГО «Реформація» та пабліку «Останній капіталіст».
Останній захід був присвяченій темі «Співпраця між партіями, ГО і Церквами. Консервативно-християнська платформа» і зібрав 26 учасників. В його межах відбулися доповіді на наступні теми:
- Обриси консервативного руху. Чи є перспективи у створенні консервативної партії в Україні?
- Можливість застосування соціального вчення Католицької Церкви в політичних реаліях України.
- Меседжі і наративи консервативної партії.
- Консервативний політичний проект в Україні: ідеологія, кадри, образ виборця.
- Побудова громадського консервативного передпартійного руху.
- Консервативна революція як спосіб перемоги в політичній боротьбі.
Доповідачами були:
- Юрій Міндюк, директор Фонду сприяння демократії.
- Юрій Підлісний, доктор філософії, керівник програми “Етика-Політика-Економіка”, завідувач кафедри політичних наук УКУ.
- Ярослав Юрчишин, народний депутат України, заступник голови партії «Голос».
- Валентин Краснопьоров, громадський діяч, засновник пабліку «Останній капіталіст».
- Ярослав Божко, центр політичних студій «Доктрина».
- Ігор Харченко, Центр розвитку суспільства, Український республіканський клуб.
Варто відзначити, що при проведенні заходів були враховані чинні норми проведення заходів, зокрема – дотримання масочного режиму, використання антисептиків та соціальне дистанціювання. Також програма була спланована так, що одночасно в приміщенні не знаходилось більше 20 осіб. Для поширення інформації та залучення більшої кількості учасників використовувалися сучасні методи онлайн-комунікації. Всі заходи транслювалися в прямому ефірі на сторінки в соціальних медіа.