США дозволили Україні завдати ракетного удару по Криму

Сполучені Штати Америки дозволили Україні використовувати ракети великої дальності ATACMS для ударів по військових цілях російських окупаційних військ у тимчасово окупованому Криму. Про це повідомило видання The New York Times із посиланням на представників міністерства оборони США.

Одна з цілей передачі Києву систем великої дальності – чинити більший тиск на Крим. Сили оборони України вже використали це озброєння два рази, один з яких – удар по аеродрому в Джанкої.

“Українські сили зможуть використати нещодавно поставлену бажану ракетну систему великої дальності для більш ефективного ураження російських сил в окупованому Криму”, – цитує The New York Times слова представника Пентагону.

За словами радників Білого дому з питань національної безпеки, ракетні системи можуть глибше проникнути в окуповані росією території України та націлитись на вузли постачання російських військ на південному сході, пише видання.

Мета систем великої дальності – чинити більший тиск на Крим, де зосереджені російські повітряні та наземні сили, “де зараз росія має порівняно безпечний притулок”, сказав журналістам високопосадовець міністерства оборони.

У Пентагоні відмовилися вказати точну кількість систем дальньої дії, які були відправлені до України.

Адміністрація Байдена таємно відправила ATACMS більшого радіусу дії , щоб не попередити росіян. Вони були частиною 300-мільйонної поставки , оголошеної в березні, яка стала першим новим пакетом допомоги для країни після закінчення фінансування в кінці грудня.

Рішення президента Байдена в лютому відправити в Україну системи великої дальності стало серйозною зміною політики. Раніше його адміністрація ухилялася від їх надсилання через побоювання, що Київ використає ці системи для атаки на цілі в росії, що може призвести до подальшої ескалації конфлікту.

Але за більш ніж два роки після вторгнення росії та окупації України розрахунки пана Байдена змінилися, кажуть представники адміністрації. 

Related posts

Лідер ХДС/ХСС здійснив візит підтримки до Києва

“Руки геть від ГУР і Буданова” – перший керівник військової розвідки України жорстко відреагував на спроби змін у відомстві

Дослідження: серед усіх спецслужб українці найбільше довіряють ГУР