В ХДС виступили за відправку німецьких миротворців в Україну

від Майданюк Валерій
10 переглядів

Тема присутності європейських миротворців в Україні є однією з найдражливіших, адже вимагає демонстрації дотримання цінностей не словом, а ділом. В багатьох країнах, які уклали безпекові угоди з Україною, суспільство та політики категорично проти участі своїх військ у будь-якому форматі присутності в Україні. Але поступово європейський політикум дозріває до усвідомлення неминучості такого кроку.

Пазлом цього процесу стала нещодавня заява речника з питань безпеки найбільшої опозиційної партії Німеччини ХДС Родеріха Кізеветтера, який сказав, що Німеччина, як держава з найбільшою у ЄС економікою, повинна зробити великий внесок у миротворчість і європейську архітектуру безпеки та взяти участь у миротворчій місії в Україні, якщо ця місія буде сформована після завершення війни. При цьому німецький політик від ХДС, коментуючи проблеми безпеки у виданні Schwäbische Zeitung вважає, що в Німеччини в цьому питанні немає альтернативи.

Водночас, за словами Родеріха Кізеветтера, залучення німецьких миротворців мало б бути в рамках спільних дій з ЄС і НАТО. До того ж німецьке втручання у ситуацію в Україні повинно бути «у відповідний час з добре оснащеними військами». І Кізеветтер вважає, необачним виключення такого варіанту в майбутньому.

«Миротворчі сили є ефективними і реалістичними з огляду на наші обмежені матеріальні і людські ресурси в Європі, якщо миротворчість може бути інтегрована в європейську і трансатлантичну архітектуру безпеки і, таким чином, в НАТО, оскільки ядерна парасолька тоді буде поширюватися і на Україну», – заявив Кізеветтер.

Загалом німецький християнсько-демократичний політик Родеріх Кізеветтер, обіймаючи посаду заступника голови парламентського комітету Бундестагу з контролю за розвідслужбами, неодноразово висловлювався за посилення західної допомоги Україні.

Позиція Кізеветтера щодо війни в Україні є виразно проукраїнською та відображає глибоке розуміння сутності російської диктатури та загрози світовій безпеці з боку Москви. Нещодавно Кізеветтер закликав країни НАТО взяти на себе захист неба в західній частині України, щоб українська ППО тим часом могла зосередитися на захисті неба в прифронтових регіонах.

Відзначимо, що це не тільки раціональна позиція дорослого німецького політика, але й ключовий обов’язок кожного політичного діяча та посадовця – вживати дій щодо захисту безпеки громадян своєї країни. Адже російські ракети та безпілотники вже не одноразово залітали у повітряний простір Польщі, Румунії, Молдови і навіть Угорщини та Хорватії. Тож європейські політики піддають загрозам життя своїх громадян, не вживаючи заходів і лише спостерігаючи як біля кордонів їхніх країн летить смертоносна ціль, котра запросто може впасти на їхні міста. Натомість заздалегідь збивати російські повітряні цілі, котрі прямують до кордонів ЄС – крок, на який європейські політики мали б зважитися ще три роки тому, не чекаючи закликів Родеріха Кізеветтера.

Кізеветтер також закликав Захід забезпечити Україну всіма необхідними засобами, щоб перенести війну в саму Росію і тим самим примусити її до миру –  свідома і раціональна позиція досвідченого політичного діяча.

Через проукраїнські погляди, політичні противники у Німеччині навіть напали на депутата Бундестагу Родеріха Кізеветтера біля партійного агітаційного намету.

Показово, що озвучена Кізеветтером ідея відправки німецьких миротворців до України у разі припинення вогню, підтримується 54 % німців, згідно з опитуванням інституту Yougov. З подібними заявами раніше виступав президент Франції Еммануель Макрон. А за повідомленнями преси Франція і Велика Британія обговорюють варіанти присутності своїх миротворців в Україні в разі мирних переговорів із російським агресором. Один із варіантів  обговорюється розміщення військ обох країн на лінії розмежування для моніторингу дотримання режиму припинення вогню.

Автор: Валерій Майданюк

You may also like

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні