Спікер Джонсон сказав: “Не зволікатимемо” із розглядом допомоги союзникам США

від Савицький Олексій
2 переглядів

Основним пріоритетом Конгресу є погодження бюджету уряду США на 2024 рік, а оскільки це питання вже майже вирішене, то до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом.

Про це під час пресконференція 20 березня заявив спікер Палати представників США, республіканець Майк Джонсон, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє “Голос Америки”.

Після розв’язання бюджетних питань, “переведемо увагу на це (додаткову допомогу американським союзникам – ред.) і не зволікатимемо з цим”, – сказав Джонсон.

Конгрес має схвалити бюджет до 22 березня, інакше може відбутись так званий шатдаун, тимчасове припинення роботи урядових установ США. Однак, за словами Джонсона, бюджетні питання вже практично погоджені та мають бути проголосовані вже на цьому тижні, хоча цьому передували “суворі перемовини”.

“Зараз не йдеться про механізм фінансування конкретно України. Ми говоримо про весь пакет додаткового фінансування для партнерів, – заявив Джонсон. – Я думаю, що у свідомості багатьох людей є велика різниця між летальною допомогою для України та гуманітарною складовою. Також зараз багато обговорюють REPO Act, – законопроєкт який дозволить використовувати конфісковані активи російських олігархів і таким чином, частково оплачувати допомогу Україні. Крім того, обговорюється концепція надання допомоги в кредит”.

“Серед законодавців зараз ведеться багато вдумливої, цілеспрямованої роботи та обговорення цього питання. Ми розуміємо роль, яку відіграє Америка у світі. Ми розуміємо важливість надіслати світові потужний сигнал про те, що ми підтримуємо наших союзників і не можемо дозволити терористам і тиранам крокувати світом”, – заявив спікер.

Натомість лідери демократів та республіканців у Сенаті наполягають на погодженні саме сенатської версії допомоги Україні та партнерам, яка вже пройшла голосування та отримала 70 голосів двопартійної підтримки.

Як відомо, 14 березня Джонсон сказав сенаторам, що Палата представників надішле до Сенату пакет допомоги Україні, але висунувши ідею зробити це кредитом чи програмою ленд-лізу.

You may also like

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні