Міністр внутрішніх справ Естонії хоче запропонувати естонському парламенту визнати Московський патріархат терористичною організацією

від Савицький Олексій
56 переглядів

Міністр внутрішніх справ, лідер Соціал-демократичної партії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати Рійгікогу(*парламент Естонії) признати Московський патріархат терористичною організацією, щоб зрештою заборонити його діяльність в Естонії,- ERR.ee.

Представник Естонської православної церкви Московського патріархату (ЕПЦ МП) заявив у вівторок, що вони не перебувають у прямому підпорядкуванні Московського патріарха і не можуть відповідати за висловлювання, що звучать у Москві, на підтримку війни Росії проти України. Тим самим місцева церква, по суті, відкинула вимогу Ляенеметса вийти з підпорядкування російського патріарха Кирила.

За словами Лаурі Ляенеметса, ґрунтуючись на експертизі МВС та оцінці Поліції безпеки, яка щойно надійшла до нього, у нього як у міністра внутрішніх справ не залишається іншого вибору, окрім як вжити заходів для розриву зв’язків між ЕПЦ МП та Московським патріархом.

“Враховуючи наявний контекст, у мене, як у міністра внутрішніх справ, немає іншого вибору, окрім як запропонувати Рійгікогу оголосити Московський патріархат терористичним і тероризм, що підтримує у своїй діяльності. Як наслідок, міністр внутрішніх справ зможе звернутися до суду і запропонувати припинити діяльність діючої тут церковної організації. Це не вплине на парафіян, це не означає, що храми будуть закриті, але це означає, що зв’язки з Москвою будуть розірвані”, – сказав міністр.

“Ми маємо розуміти, що сьогодні Московський патріархат підпорядковується Володимиру Путіну, який, по суті, керує терористичною діяльністю у світі”, – наголосив політик.

You may also like

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні