На порозі ядерної катастрофи: росіяни замінували Запорізьку АЕС

від Юрій Гончаренко
39 переглядів

На порозі ядерної катастрофи: росіяни замінували Запорізьку АЕС

Останніми днями ми спостерігали за тривожними подіями навколо і безпосередньо на Запорізькій АЕС. В обід 5 серпня мешканці міста почали повідомляти про вибухи на території станції, при цьому по різних джерелах йшла однакова інформація: «прильоти» з території, яка контролюється окупантами. Трохи згодом від працівників станції, яких окупанти фактично тримають в заручниках і не випускають за територію, надійшла ще більш тривожна інформація: розриви відбуваються саме на території АЕС, ще зранку всі спеціалісти Росатому були терміново евакуйовані, а нечисленні окупанти пересуваються по станції в костюмах хімічного захисту та протигазах. Далі був ще один залп по станції, внаслідок якого, що вже підтвердили й в Росатомі, було виведено з ладу електропідстанцію та допоміжну лінію електропередачі, ушкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Представники структури окупантів почали готувати екстренну доповідь вищому керівництву країни та розглядати варіант зупинки АЕС. Світ опинився на межі катастрофи, в рази більшої за Чорнобиль, оскільки мова йшла про найбільшу в Європі АЕС.

Одразу після цих новин латвійський The Insider та британська The Sun публікують кадри з безпілотника, які свідчать про ймовірне мінування енергоблоків ЗАЕС. На опублікованих відео видно, що 2 серпня на станцію прибула колона військових вантажівок, які по черзі почали заїжджати на територію машинного залу першого енергоблока через вантажні ворота. За даними джерел, машинний зал замінували – йдеться у матеріалі. Інше джерело повідомляє, що на території станції знаходяться близько 500 російських військових та бойова техніка. Зокрема, мова йде про БТРи, зенітні установки та техніка для радіохімічної розвідки.

The Insider пише, що територія навколо станції також замінована російськими окупантами. Зазначається, що поблизу села Водяне (найближчого до ЗАЕС) розташовані батареї ГРАДів, а міни та боєкомплект російські солдати зберігають у безпосередній близькості до енергоблоків, під естакадами. Частина боєкомплекту знаходиться усередині енергоблоку. Видання пише, що захопленням АЕС керував генерал-майор армії Росії Олексій Домбровський, згодом командування передали генерал-майору РХБЗ Валерію Васильєв

Це сухі факти, які доповнюються тим, що майже щоденні жорстокі та провокативні обстріли міста Нікополь, яке розташоване напроти станції через Каховське водосховище, також здійснюються з території ЗАЕС. А оскільки місто для мене не чуже і там живе багато моїх родичів, я з додатковою увагою слідкую за подіями навколо.

Окупанти зараз очікують українського наступу на півдні України. Він може відбутися або в районі Херсону, або на південь від Запоріжжя, якраз в напрямку Енергодару. Втрата захоплених територій для режиму путіна майже смертельна, оскільки означатиме програш кампанії та слабкість, яка неприпустима для диктаторів. Тому мінування якраз вкладається в сценарій дій країни-терориста — у разі військової поразки шантажувати Україну і світ ядерною катастрофою. При цьому завжди лишається варіант згодувати населенню росії байку про те, що українці самі себе обстріляли.

Що робити нам? Як не парадоксально, але в черговий раз ми маємо привернути увагу світової спільноти до можливості ядерної катастрофи, яка зачепить пів Європи. І вимагати повернути контроль над станцією Україні. Інших шляхів убезпечення від цього лиха немає — путін має піти зі станції, в якості «жесту доброї волі». Інакше ядерний удар в такий гібридний спосіб гарантовано зачепить країни НАТО.

Автор: Юрій Гончаренко

———–

Консервативна платформа ПРАВІ:
👉Підписатися https://t.me/conservative_ua

💪Підтримати нашу роботу:
https://secure.wayforpay.com/donate/dc40f101b0a2f

You may also like

Leave a Comment

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні