Україна почне виробляти власні 155-мм артснаряди

від Савицький Олексій
1 переглядів

Оборонні підприємства України прагнуть розпочати власне виробництво 155-мм артилерійських снарядів. Однак розпочнеться це не раніше другої половини цього року, –The Washington Post.

Українські оборонні підприємства прагнуть задовольнити найбільшу потребу армії, створюючи свої власні 155-міліметрові снаряди за стандартами НАТО. Їх потребують артилерійські системи, які поставляються західними партнерами України і саме цих снарядів відчайдушно не вистачає на фронті.

Чиновник “Укроборонпрому” на умовах анонімності повідомив виданню, що виробництво 155-мм боєприпасів не розпочнеться “до другої половини цього року”.

Незважаючи на те, що в Україні є виробничі потужності та певна сировина, особливо сталь, військові зараз терміново потребують зброї.

“На жаль, можу сказати, що без допомоги наших західних партнерів, наших друзів, у тому числі зі Сполучених Штатів, ми не зможемо повною мірою забезпечити потреби Збройних Сил України”, – сказав заступник генерального директора Максим Полив’яний. “Українська Бронетехника”, найбільший приватний виробник зброї в країні.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба наприкінці лютого закликав заборонити експорт боєприпасів із Європи до інших країн, крім України. Це пов’язано із гострою нестачею снарядів в українській армії. При цьому він уточнював, що до кінця березня цього року Європейський Союз передасть Україні близько 170 тисяч артилерійських снарядів.

Чехія різко засуджує росію за її дії в Україні і закликає Захід посилити військову допомогу Києву. Для цього Прага домовилася про закупівлю 800 тис. снарядів та знайшла ще 700 тис., які можна придбати за наявності додаткового фінансування. Усього на закупівлю 1,5 млн боєприпасів потрібно близько 3 млрд євро. При цьому Німеччина вже дала на це 500 млн євро, а США не беруть участі в цій ініціативі.

Як повідомлялося, боєприпаси, закуплені в країнах, що не входять до ЄС, з ініціативи Чехії, можуть потрапити в Україну вже в червні.

You may also like

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні