СБУ затримала росіянина-агента гру, який полював на системи ППО Patriot та NASAMS у Києві

від Савицький Олексій
24 переглядів

Серед основних цілей ворога були радіолокаційні станції та зенітно-ракетні комплекси ППО, які захищають столичний регіон.

Фігурант мав знайти це озброєння та скоригувати по ньому ворожий вогонь.

Для виконання ворожого завдання він прибув в Україну з рф напередодні 24 лютого 2022 року під “легендою” продавця побутової та паливно-мастильної хімії.

Тривалий час він перебував у статусі «сплячого агента», щоб облаштуватись на новому місці та «розкрутити» власне бізнес-прикриття.

За даними воєнної контррозвідки СБУ, восени 2023 року російська розвідка “розконсервувала” свого агента.

Під виглядом комерційних поїздок він “курсував” по території Київської та Черкаської областей, де намагався виявити батареї та радіолокаційні станції зенітно-ракетних комплексів NASAMS та Patriot.

Щоб відстежувати можливі позиції українських військ, росіянин використовував морський бінокль та монокль з високою роздільною здатністю. Також він встановив у власному авто приховану відеокамеру.

Розвіддані у вигляді медіафайлів та геолокацій підрозділів ЗСУ агент мав передати своєму російському куратору для здійснення синхронних повітряних ударів по Україні.

Крім того у ході документування фігуранта Служба безпеки встановила особу його “куратора” – кадрового співробітника головного управління генштабу збройних сил росії.

Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру. Йому загрожує до 12 років тюрми.

You may also like

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні