Німеччина зірвала постачання Україні бронемашин MRAP – розслідування BILD

від Савицький Олексій
37 переглядів

Уряд Німеччини пообіцяв передати для українських військових до 400 одиниць важких колісних бронемашин MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом,- Bild.

За інформацією видання, Німеччина пообіцяла поставити ЗСУ до 400 важких колісних бронемашин MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) із посиленим протимінним захистом. Відповідний контракт уклали влада України та німецька оборонна компанія Flensburger Fahrzeugbau GmbH (FFG) під фінансування з бюджетних коштів ФРН загальною сумою 315 млн євро.

У Міноборони Німеччини заявили, що всі машини планується поставити вже цього року.

У розпорядження Bild потрапив документ Міноборони від вересня 2023 року, де сказано, що MRAP для ЗСУ мають бути поставлені партіями по 20 штук із січня по жовтень 2024 року. Однак жодних поставок досі так і не розпочалося.

За інформацією видання, план цього року скоротили спочатку до 200, а потім до 100 машин. Початок постачання перенесли з січня на травень-червень. Причина в тому, що FFG отримує запчастини для MRAP із США і лише збирає їх у ФРН. У компанії виникли “обмеження ліцензії на експорт із США до Німеччини”, а також проблеми із сертифікацією протимінного захисту.

Як відомо, Німеччина вже відправила Україні значний арсенал озброєнь, що охоплює різні види артилерійських знарядь, танки Leopard як старих, так і нових модифікацій, системи ППО IRIS-T і Patriot, боєприпаси, автомобілі, дрони і багато іншого.

You may also like

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні