Терористи захопили найбільшу атомну станцію Європи — світ має діяти рішуче

від Юрій Гончаренко
121 переглядів

Терористи захопили найбільшу атомну станцію Європи — світ має діяти рішуче

На сьогодні важко навіть оцінити події навколо ЗАЕС. Бо те що відбувається не має аналогів за всю історію ядерної енергетики. 
Терористи захопили атомну станцію. І це не якась група невідомих бороданів, що взялись невідомо звідки. Це величезна держава, яка поводиться саме як терористична організація. З тими ж методами та засобами: взяти заручників, захопити стратегічний об’єкт та шантажувати весь світ можливістю теракту.

При цьому, терористи абсолютно впевнені у своїй безкарності. І на це є серйозні підстави. Адже навіть під загрозою ядерної катастрофи найвпливовіші міжнародні організації та уряди вчергове… висловили занепокоєність, жаль та сум.
Уявіть подібні події на території атомної станції десь в Америці чи Німеччині. Нападників було б миттєво знищено об’єднаними зусиллями ледь не всього світу. ООН висловлювала б не смішне «занепокоєння», а рішучий протест. МАГАТЕ виставляла б жорсткі вимоги, за невиконання який одразу йшли найсуворіші санкції. Миттєво були б зняті будь-які обмеження для фізичного знищення як виконавців, так і організаторів подібної акції.

У випадку української АЕС терористів навіть не називають терористами. Та й взагалі досі не було жодних дій або навіть рішучих заяв щодо негайного вирішення кризи.

Чим це загрожує? Тим, що ситуація навколо ЗАЕС відкриває дорогу потужному ядерному шантажу по всьому світу. Прецедент створено. Будь-яка АЕС у світі вже не може почуватися захищеною. Тому, що достеменно відомо – можна! Відповідальності – жодної. Зворотний відлік до наступного Чорнобиля та Фукусіми запущено.

І єдине, що може зупинити терористів – чітка позиція та злагоджені дії об’єднаного світу. Світу, який не хоче жити в постапокаліптичній реальності після ядерної катастрофи.

Діяти треба вже зараз. Час спливає.

Автор: Юрій Гончаренко

You may also like

Leave a Comment

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні