Правоохоронцями ліквідовано ще 8 “схем для ухилянтів”

від Савицький Олексій
23 переглядів

Служба безпеки й Нацполіція викрили в Україні 8 схем уникнення мобілізації. Серед фігурантів справ – колишній податківець на Черкащині, який через старі зв’язки продавав ухилянтам посади в громадських організаціях, аби ті могли виїхати за кордон.

Про це повідомляє СБУ.

Вартість таких “послуг” становила від 3 до 10 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості виїзду та різновиду “схеми”.

▪️ На Вінниччині:
ліквідовано три схеми втечі ухилянтів. Затримано п’ятьох ділків: троє з них пропонували військовозобов’язаним втекти за межі України через прикордонні ділянки річки Дністер.

▪️У Черкаській області:
повідомлено про підозру колишньому податківцю. Використовуючи власні зв’язки, він «продавав» посади у різних громадських організаціях, які перевозять гумдопомогу.

У такий спосіб фігурант “працевлаштовував” ухилянтів, щоб внести їхні персональні дані до інформаційної системи “Шлях” як волонтерів.

Ця «схема» дозволяла військовозобов’язаним виїхати за кордон під виглядом водіїв-перевізників гуманітарних вантажів.

▪️На Кіровоградщині:
затримано ділка, який торгував фіктивними довідками про непридатність до служби за станом здоров’я.

Щоб отримати підробку, зловмисник «звертався» до своїх спільників з місцевої військово-лікарської комісії.

▪️У Рівненській області:
затримано заступника керівника місцевої лікарні. За хабарі посадовець пропонував ухилянтам оформити фіктивну групу інвалідності і таким чином уникнути призову.

▪️На Львівщині:
повідомлено про підозру ще двом організаторам “схем для ухилянтів”. Ними виявилися мешканці регіону. Один з них торгував фальшивими довідками про зняття з військового обліку. Інший вносив до інформаційної системи “Шлях” дані для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

Організаторам злочинних схем загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна. А їхнім клієнтам – до 5 років ув’язнення.

You may also like

Реалізується ГО Фонд сприяння демократії за підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні